3 příznaky toho, že stres začal ovlivňovat kvalitu vašeho sexuálního života

Pokud si ani nevzpomenete na to, kdy jste s partnerem naposledy strávili intimní chvíle v pohodě a bez časové tísně, tento článek je určen pro vás. Příčinou nepříjemností, které prožíváte, může být například skrytý dlouhodobý stres.

 

Ten pravý stres, při kterém vás oblévá studený pot, třesou se vám ruce a buší srdce, už přežil každý. Rozlišujeme však dva druhy stresu. První, krátkodobý stres, může být do určité míry pro naše tělo prospěšný.

 

Druhý, dlouhodobý stres, je velmi škodlivý. Oslabuje imunitní systém a po psychické stránce dělá lidi často nepřívětivý, hašteřiví a podrážděný.
 
Mimo jiné si dlouhodobé prožívání stresu může vybrat svou daň i v podobě zhoršené kvality vašeho sexuálního života. Tehdy se to už netýká jen vás, ale i vašeho sexuálního partnera.
 
Zjistěte, které tři příznaky prožívání dlouhodobého stresu mohou mít "prsty" ve vašem nefungujícím intimním životě:
 

První příznak: O svém těle máte velmi nelichotivou představu

Stres negativně ovlivňuje funkci vašeho metabolismu. Proto se může stát, že během náročného období přiberete, objeví se vám na obličeji akné nebo nepříjemný ekzém.

Pokud se objeví podobné problémy, není překvapením, že nebudete ze sebe v momentě strhávat šaty a nadšeně skákat partnerovi do postele. Nelichotivá představa o vlastním těle směřuje k sexuální nechuti. Ta se může později odrazit v podobě začínajících vztahových problémů.

Druhý příznak: Své libido hledáte pomocí lupy

Pokud jste již déle nepocítili chuť na sex, může to mít na svědomí hormon kortizon. Normálně se kortizon vylučuje do těla postupně a v malých dávkách. Při dlouhodobém stresu ho však vaše žlázy vylučují neustále a příliš.

Velké množství kortizonu v těle přitom potlačuje vylučování vašich sexuálních hormonů. A pokud se vám v těle žádné sexuální hormony nenacházejí, tak se tam těžko bude nacházet i vaše libido.

Třetí příznak: Vypijete si více a častěji, než je u vás běžné

Nemluvíme o skleničce vínka, který si dopřejete po vyčerpávajícím dni. Pokud vám však nestačí ani dva a sáhnete po celé láhvi, může jít o podvědomé vyrovnávání se s nadbytkem stresu.

Pití oblíbeného drinku vám pomůže zapomenout na nepříjemnosti a vy se cítíte uvolněnější. Pokud si ale dopřejete více alkoholu než normálně, může to utlumit vaše sexuální vášně. Kromě toho můžete mít problém s dosažením vzrušení a speciálně muži s dosažením pevné erekce. V podobné situaci můžete dát orgasmu sbohem okamžitě.

Proti stresu třeba bojovat

Stres ovládnete pouze tehdy, pokud se naučíte vyrovnat s požadavky, které na vás kladou ostatní.

Zatímco si však najdete vlastní cestu, jak stres zvládat, zkuste začít těmito radami:

  • Každý den si dopřejte kvalitní a dlouhý spánek
 
  • Jezte zdravě a nevynechávejte snídani
 
 
  • Začněte pravidelně cvičit
 
  • Vyhněte se multitaskingu
 
  • Přihlaste se na kurz time managementu

 

Všechny zmíněné rady vám pomohou nakopnout váš skomírající sexuální život.

Zároveň platí toto pravidlo: Nečekejte na sex do pozdních nočních hodin. S největší pravděpodobností už tehdy nebudete mít na sex potřebnou sílu ani chuť. :-)