5 rad, jak řešit začínající problémy se slabou erekcí

Nastalo ve vašem životě období, kdy vaše pohlavní ústrojí přestává reagovat na pudy a funguje podle vlastní libosti? Pravděpodobně jde o poruchu erektilní dysfunkce. Ta sice přichází s přibývajícím věkem, ale nad její příznaky byste neměli jen tak mávnout rukou. Těchto 5 doporučení může vrátit váš sexuální život zpět do rovnováhy.
 

1. Procvičujte pánevní dno

Je známo, že cvičení zlepšuje průtok krve po celém těle. V okolí pánve se nachází několik důležitých cév, jejichž rozšíření vede k rozproudění krve směrem k penisu - to má za následek zlepšení erektilní dysfunkce. Nemusíte být přitom vůbec žádný vytrvalec. Stačí, když denně věnujete speciálním pánevním cvikem alespoň 30 minut.

Výsledky vědecké studie z roku 2005 ukázely, že pánevní cvičení přispěly k normální erektilní funkci u 40 % mužů.

O jaký trénink jde? Cvičení pánevního dna jsou typické zejména pro ženy, které je provádějí po porodu na zpevnění svalů v oblasti pánve. Kegelovy cviky jsou však vhodné i pro muže, protože pomáhají stimulovat sval urogenitálního systému, který během erekce přivádí krev do penisu a je důležitý i pro zdravé močení. Jak se takové Kegelova cvičení dělají? Viz video.

2. Jezte potraviny bohaté na zinek

Jednou z příčin vznikajících problémů s erekcí je vysoký cholesterol a s ním související obezita. To potvrzujě i ​​několik vědeckých studii. Účinným způsobem, jak zabít "dvě mouchy jednou ranou", je změna jídelníčku. Zdravá strava totiž snižuje riziko nadváhy, tím zlepšuje erekci a zároveň zabraňuje vzniku kardiovaskulárních onemocnění. 

Blahodárné účinky na mužskou erekci má zinek, který je přítomen například v čočce, hummusu, dýňových semínkách či piniových oříšcích. Mezi další potraviny bohaté na zinek patří quinoa, brokolice, špenát, ale i různé plody moře. 

Například takové ústřice, krabi a humři jsou jeho nejlepším zdrojem. Doporučená denní dávka zinku pro dospělého člověka je 15 mg a konzumací 100 g krabího masa splníte už polovinu doporučeného množství.

3. Využít můžete také dostupné pomůcky

Další z možností, jak vyřešit problém s nedostatečnou erekcí, je použití vakuové pumpy. Ta však nenabízí trvalé řešení, ale slouží pouze k dočasné přivedení krve do penisu. 

Pumpa slouží k vytvoření podtlaku, který vede k erekci. Spolu s ní se zvyknou používat speciální kroužky. Plastový nebo pryžový kroužek se ještě před erekcí nasadí na kořen penisu. Po ztopoření penisu brání nahromaděné krve odtéci, čímž se trvání erekce prodlužuje. 

Mějte však na paměti, že použití vakuové pumpy je pouze alternativním řešením a nepřináší žádný dlouhodobý efekt. Když se už přece jen rozhodnete využít tuto speciální pomůcku, vybírejte pečlivě. Na trhu totiž existuje množství necertifikovaných vakuových pump.

4. Vyzkoušejte přírodní léčiva

Mezi nejznámější výživové doplňky na zlepšení erekce, patří:

Kotvičník zemní - oblíbená bylina, která u mužů dokáže zvýšit hladinu testosteronu až o 30 %. Nemá žádné vedlejší účinky a že kromě erekce příznivě působí i na zlepšení sexuálního libida, lidově se jí zvykne říkat "zelená viagra".

Maca peruánská - jak již z názvu vyplývá, jde o rostlinu z hor v Peru, kterou už odpradávna konzumovaly vojáci, aby nabyly velkou sílu. No maca nepůsobí pouze na fyzickou sílu, ale posiluje i sexuální pudy, pozitivně působí na erekci, prostatu a tedy i celkovou potenci.

Ženšen - bylina, kterou se slabá erekce léčí už dlouhá století. Její výhodou je, že erektilní dysfunkci dokáže zlepšit i v případě, že jejím zdrojem je psychické vypětí. Ženšen tak pozitivně působí na prokrvování v okolí penisu a zároveň eliminuje úzkost, která je spolu se špatnou životosprávou a různými návykovými látkami jednou z hlavních příčin slabé erekce. 

Viz také ostatní výživové doplňky na zlepšení potence.

Tyto přírodní doplňky na slabou erekci nejsou náhradou za skutečné a ověřené léky podávané na předpis. Myslete na to, že jsou to jen doplňky, které se doporučuje kombinovat s ostatními radami z tohoto článku. Nejlepšího účinku dosáhnete, pokud výživové doplňky skloubíte s aktivním pohybem a zdravou stravou.

5. Přece jen navštivte lékaře

I slabá erekce je porucha zdraví, která vyžaduje odborný přístup - stejně jako jakékoli jiné onemocnění. Pokud se u vás projeví prvotní příznaky směřující k poruše erektilní dysfunkce, určitě se poraďte s odborníkem. 

Konečně, odborné poradenství budete potřebovat i když upřednostníte výživové doplňky dostupné bez předpisu.

Pokud za poruchami s erekcí stojí psychické problémy, taková léčba bude poměrně jednoduchá a vystačíte si i s přírodními doplňky. Bez omezení cigaret, alkoholu a přidání Kegelových cviků mezi každodenní aktivity to však zřejmě nepůjde. 

Pokud je slabá erekce způsobena organickými faktory, její léčba sice bude vyžadovat o něco více úsilí, ale efekt se určitě dostaví. Slabá erekce už dávno není neřešitelný problém. :)