Jak můžeme pečovat o své srdce?

Posila pro srdce

Srdce je tím nejdůležitějším orgánem vůbec. Ostatní orgány by bez něho nemohli vůbec fungovat a stejně tak ani my. Je to náš organický “motor” a neměli bychom zapomínat o něj pečovat. Ale jak můžeme pečovat o srdce? Odpověď zní: zdravě jíst, sportovat a dopřávat si dostatek kvalitního spánku. Ale s dobrým fungováním mu pomůžeme i užíváním určitých přírodních doplňků stravy. Tak se pojďme podívat, které to jsou. 

 

acai berry      Acai berry

Acai berry je bobulovitá plodina, jejíž původ bychom hledali v Jižní Americe, přesněji řečeno v deštných pralesích Amazonie. Tato bobulka není nepodobná borůvce, ale na rozdíl od ní má pecku a neroste na keříčku, nýbrž na vysokých acai palmách. Acai berry se suší a vyrábí se z ní vitamíny nabitý prášek s ovocnou chutí.

Jelikož funguje jako přírodní stimulant, působí skvěle právě na naše srdce a celou naši kardiovaskulární soustavu. Dále působí jako přírodní antioxidant, skvěle se hodí jako doplněk stravy i při antioxidačních kúrách a přispívá k normální funkci přirozené obranyschopnosti našeho organismu. Úžasně nám dobije energii a také nám pomůže udržet mladistvý vzhled, protože nás jeho pravidelné užívání pomáhá chránit před takovými negativními vlivy zvenčí, jakými je například sluneční záření či nečistoty ve vzduchu.

Vyhledat produkty s obsahem Acai berry


maqui berry      Maqui berry

Tady máme další bobulku, která úžasně prospívá zdraví našeho srdce - maqui berry. Stejně jako acai berry roste na tropické palmě, kterou bychom hledali až v dalekých mírných deštných pralesech v Chile či Jižní Argentině. Stromy dorůstají do výšky čtyř až šesti metrů a jejich živinami nabitých plodů si vážili již andští indiáni, kteří několik tisíc let popíjeli nápoje z těchto drcených plodů. Stejně tak je využívali i ve své tradiční medicíně.

Maqui berry obsahuje poměrně velké množství antioxidantů, flavonoidů, cyanidinů, esenciálních nenasycených mastných kyselin, vitamínů řady B a C či stopových prvků, jako je draslík, hořčík nebo železo.

Jak již bylo řečeno, je to úžasný doplněk stravy na podporu normální funkce našeho srdce a celé kardiovaskulární soustavy. Také pomáhá udržet normální hladinu cholesterolu v naší krvi, podporuje přirozenou obranyschopnost našeho organismu, ale skvěle s tímto doplňkem stravy podpoříme například i hubnutí a kontrolu tělesné hmotnosti. Navíc pomáhá odvádět z našeho těla škodlivé látky, takže se rovněž hodí při detoxikačních kúrách.

Vyhledat produkty s obsahem Maqui berry

 

africke mango      Africké mango

Africké mango je plod vzhledově velice podobný klasickému mangu, není to však rozhodně jedno a to samé. Pěstuje se ve střední a západní Africe a tam se také hojně konzumuje vynikající dužina tohoto ovoce. Není to však dužina, která obsahuje blahodárné látky, ale semínko, nebo chcete-li pecka této plodiny, která je dále zpracováno do formy prášku, nápoje či kapslí.

Tento doplněk stravy úžasně podporuje normální funkci našeho srdce a kardiovaskulární soustavy a přispívá k normální hladině cholesterolu v krvi. Navíc nebudeme tolik trpět únavovými stavy, africké mango totiž pomáhá k lepšímu využívání energie. Po tomto doplňku můžeme sáhnout i pokud se snažíme hubnout, výrazně nám s tím totiž pomůže a dobře působí i na trávicí soustavu - vláknina, která je obsažená v jádru afrického manga, totiž podporuje normální a správnou funkci našeho trávicího traktu.

Vyhledat produkty s obsahem Afrického manga

 

vilcacora - una de gato     Vilcacora

Další doplněk stravy, kterým můžeme podpořit funkci našeho srdce, se pro změnu nevyrábí z ovocného plodu - tentokrát jde totiž o mocnou bylinku. Vilcacora neboli ředmihák plstnatý je dřevnatá liána z čeledi mořenovitých, která roste v deštných pralesech Amazonie, a to až do výšky 800 metrů nad mořem. Především je to však posvátná rostlina Inků, známá rovněž pod jmény kočičí dráp, uňa de gato či unkárie. Byla a je uctívána jako zázračný imunostimulant a antioxidant.

Není vůbec divu, že si tuto rostlinu indiáni tak zbožštili. Nejenže totiž příznivě působí na kardiovaskulární soustavu a naše srdce, její účinky sahají ještě dále. Působí proti vysokému tlaku, pomáhá i se záněty, ekzémy, anémií či poruchami trávení, ale našli bychom u ní například i protinádorové či antileukemické účinky. Vilcacora je zkrátka a dobře živoucím zázrakem, proto je její pravidelné užívání zcela jistě tou správnou volbou.

Vyhledat produkty s obsahem Vilcacory

 

rdesno mnohokvete fo-ti      Rdesno mnohokvěté

Hlíza z této bylinky, která tvoří elitu těch nejcennějších a nejoblíbenějších posilujících bylinek tradiční čínské bylinné medicíny, je využívána k výrobě skvělého a posilujícího doplňku stravy. Rdesno má podle tradiční čínské medicíny schopnost nahromadit ve svém kořenu energii čchi a díky ní potom posilovat orgány -  a ani srdce není výjimkou. Rdesno dokáže úžasně podpořit jeho normální činnost, stejně jako činnost celé naší kardiovaskulární soustavy, dále pak pravidelná konzumace tohoto doplňku stravy pomáhá udržet normální hladinu cholesterolu v naší krvi.

Funguje též jako skvělý antioxidant, tím pádem napomáhá regeneraci našich buněk a chrání je před volnými radikály - to může například zmírnit i projevy stárnutí. Bývá také nazýván elixírem života, čemuž se nemůžeme divit - podporuje hladinu testosteronu v krvi, čímž může příznivě působit i na plodnost a normální funkci ledvin a čištění krve. Podporuje rovněž růst svalové hmoty a tělesnou energii, vitalitu a celkovou kondici, pročež je to velice oblíbený doplněk stravy (nejen) profesionálních sportovců či příznivců fitness.

Vyhledat produkty s obsahem Rdesna mnohokvětého