Jarní detoxikace

Jarní detoxikace

Potřeba detoxikovat po dlouhé a únavné zimě náš organismus k nám přichází takřka přirozeně, jsme také přece jen tvorové přírody. Ale protože sepětí s přírodou se s životem ve městech trochu utlumuje, nemáme vždycky možnost také přirozeně a instinktivně sáhnout po těch správných potravinách a prostředcích na pročištění organismu. Naštěstí tu však máme skvělé přírodní doplňky stravy, které nám při detoxikaci výborně pomohou. Reishi, shiitake, yucca či kustovnice… Tak kterou si vyberete vy?

 

reishi      Reishi

Lesklokorká lesklá, ganoderma, reishi nebo čínsky Ling Zhi - tato mocná houba z řádu chorošotvarých je v čínské tradiční medicíně používána už několik tisíc let a její přezdívka mluví za vše - říká se jí “božská houba nesmrtelnosti”. Obsahuje vitamíny, minerály a velké množství polysacharidů. Přispívá k normální funkci oběhové soustavy, pomáhá udržet v krvi normální hladinu cukru, ale především dokáže vylučovat z těla toxické látky a těžké kovy, pročež je skvělým doplňkem stravy právě při detoxikaci. Najdeme u ní i antivirové a protizánětlivé účinky, podpoří rovněž přirozenou obranyschopnost našeho organismu.

Vyhledat produkty s obsahem Reishi

 

shiitake      Shiitake

Houževnatec jedlý neboli shiitake je další mocnou houbou původem z asijských zemí, přesněji řečeno z východní Asie. Hojně se využívá i v kuchyni, zejména v čínské či jiné orientální kuchyni. Její účinky na lidský organismus jsou velice příznivé, podobně jako reishi je považována za houbu dlouhověkosti a pevného zdraví. Obsahuje poměrně vysoké množství vitamínu B2, B6, D ale i železa, mědi zinku, manganu, selenu, niacinu, kyseliny pantotenové či cholinu. Shiitake dokáže úžasně přispívat k pročištění organismu, pomáhá udržovat normální hladinu cukru v krvi, působí protivirově a podporuje naši imunitu a přirozenou obranyschopnost našeho organismu.

Vyhledat produkty s obsahem Shiitake

 

yucca      Yucca

Yucca Shidigera je pouštní palmovitá rostlina, jejíž nať či kořen obsahuje velkou řadu účinných látek, které našemu organismu efektivně pomohou nejen s detoxikací. Jedná se zejména o saponiny, které mají schopnost odstraňovat z našeho těla škodlivé látky a čistit především žaludek a střeva. Již pouštní Indiáni využívali tuto rostlinu na léčbu prakticky všech obtíží a zejména pro detoxikaci je opravdu vynikající. Naše tělo čistí mírně a jemně a nezatěžuje ho - přírodní saponin ve střevě totiž odstraní nánosy usazenin a takto nám střeva účinně pročistí, což se vzápětí projeví na stavu a funkcích celého našeho organismu. Kromě detoxikace našeho organismu nám dodá yucca i přirozenou vitalitu - a kdo by na jaře nechtěl být vitální?

Vyhledat produkty s obsahem Yucca

 

goji berry      Kustovnice čínská

Kustovnice čínská je nazývána “elixírem mládí” a její korálově červené plody, známé jako goji úžasně podporují naši imunitu a přirozenou obranyschopnost  našeho organismu, ale především fungují jako skvělý antioxidant. Obsahují 18 druhů aminokyselin, jsou bohatým zdrojem karotenoidů a najdeme v nich i vitamíny B1, B2, B6 a E. Goji navíc působí i proti předčasnému stárnutí, proto si zřejmě vysloužila onu přezdívku “elixír mládí”, přispívají k normálnímu krevnímu tlaku, působí proti stresu a zlepšují náladu. Příznivě působí i na náš trávicí systém a pomáhají udržet normální hladinu cholesterolu v krvi. A aby toho nebylo málo, plody goji dokáží podpořit i plodnost a stimulovat pohlavní svěžest u mužů, což je bez debat právě na jaře, v době plodnosti a rozpuku, velice žádané a ceněné.

Vyhledat produkty s obsahem Kustovnice čínské