Laktózová intolerance - proč vzniká a dá se jí zbavit?

Laktózová intolerance bohužel po dlouhé roky patří mezi ty lékaři nejpřehlíženější a nejzanedbanější obtíže souvisejícím s naším zažíváním. Tento typ intolerance postihuje po celém světě minimálně jednoho z deseti. My Evropané jsme na tom naštěstí o něco lépe, častější problémy mívají jižanské národy. Znamená to však, že si zaslouží tento diskomfortní problém v našem GI traktu, který obvykle řeší gastroenterologie tak malý zájem? Co všechno se může stát, když budeme intoleranci zanedbávat? A existuje z toho cesta ven?

Co je vlastně laktózová intolerance? Tento stav vzniká, když naše zažívání nedokáže zpracovávat částečně nebo dokonce úplně mléčný cukr. Ano, laktóza je opravdu druh cukru! Základní příčinou je nedostatečná tvorba enzymu laktáza v tenkém střevě - o jeho suplementaci si ještě povíme. Tento enzym štěpí laktózu na jednodušší cukry glukózu a galaktózu. Nerozštěpený a nevstřebaný cukr je pak ve střevě nadbytečný. Dostává se do dalších částí zažívacího traktu, kde ho přítomné kmeny bakterií začnou kvasit. Z toho důvodu, jak můžete tušit, je jedním z hlavních symptomů nadměrná plynatost. Ten stav, kdy popisujete nafouknuté břicho jako balon může naznačovat, že uvnitř zažívání probíhá značný nepokoj a pokud si vzpomenete, že nějakou chvíli předtím jste si dávali jogurt, kávu s mlékem nebo jiné mléčné produkty - je diagnóza skoro nadmíru jasná! Ovšem není to tak jednoduché, protože existují tři druhy této nepříjemné intolerance:

  • vrozená a velice vzácná laktózová intolerance (alaktázie)
  • primární typ laktózové intolerance (nedostatečnost enzymu laktázy) související s postupným a geneticky naprogramovaným úbytkem enzymu laktáza ve střevě
  • sekundární typ laktózové intolerance, vznikajicí v důsledku poškození sliznice tenkého střeva z důvodu jiné nemoci či nežádoucích účinků různých léčeb - celiakie, Crohnova choroba, parazitární a jiná infekční onemocnění trávicího traktu, po užívání některých léků, po chirugických výkonech na trávicím traktu, po chemoterapii či ozařování

mléko

Velkou roli v celém procesu má náš veledůležitý střevní mikrobiom. Jakmile dostane příval nezpracované laktózy, fermentuje jí na laktát, vodík, metan a mastné kyseliny s krátkým řetězcem. Tyto chemické a fyzikální pochody se mohou projevovat bolestmi a kručením břicha, pocity tlaku, nadýmáním, průjmy, ale i zácpou, nevolností až zvracením a dalšími potížemi, jako jsou bolesti hlavy, ztráta koncentrace nebo špatná krátkodobá paměť. Sekundárním problémem, který zprvu sami necítíme, je zvyšování propustnosti střev (leaky gut) z toho důvodu, že je v nich neustále generován zánět tím, jak na nezpracovanou laktózu reagují.
Vlastně každá intolerance nebo potravinová alergie, která není řešena přispívá ke zvýšení propustnosti střeva, na což navazuje opět a opět zhoršování alergických reakcí a postupné přidávání dalších alergií na další potraviny, protože jejich mikroskopické části začnou procházet střevní bariérou z důvodů zmíněné zvýšené propustnosti. Následně se dostávají do krevního oběhu a tělo - imunita proti nim začíná bojovat, protože je detekuje jako cizí předměty a nástrahy. Následuje vyplavování histaminu, aktivují se žírné buňky a výsledkem může být pěkně nepříjemná vyrážka na kůži, kopřivka, ekzémy nebo chronická senná rýma, jenž umí pěkně potrápit. Každý, kdo bojuje s nějakou alergií to určitě potvrdí.

Efekt ale může být i obrácený - z důvodů zánětu ve střevech je intolerance na mléčné výrobky spuštěna, protože pokud se ve střevě objeví zánět, produkce enzymu štěpícího laktózu se jeho následkem prudce omezí, nebo dokonce zastaví. Tím se v našem zažívání opět roztáčí začarované kolo, na které se může nabalovat postupem času řada dalších symptomů a obtíží, pokud situaci nezačnete řešit.

Poruchy vstřebávání a problémy se sliznicí střeva může způsobit také:

  • vysoký příjem bílkovin
  • chronický stres
  • sedavý způsob života 
  • časté pití alkoholu 
  • kyselina šťavelová
  • léky jako je penicilin, tetracyklin nebo steroidy

*zajímavost: Laktózová intolerance je enzymatická porucha, kdežto u alergie na kravské mléko se vůči bílkovině v mléku obsažené, tvoří specifické protilátky.

bolest bricha

Diagnóza laktózové intolerance
Nejste si jistí, zda je průvodcem vašich problémů laktóza? Existují dvě poměrně přesná měření, která vám ukáží realitu. Krevní test na laktózovou toleranci obvykle měří hladinu glukózy v krvi a její změny po podání nápoje s definovaným obsahem mléčného cukru - laktózy. Cílem testu je zjistit, zda se tento cukr ve střevě vstřebal a dostal do krve. Vůbec nejlepším je vodíkový dechový test. Při kvašení mléčného cukru se tvoří vodík, který se ve střevě vstřebává a je vydechován plícemi. Test se tedy provádí stanovením množství vodíku ve vydechovaném vzduchu, po podání laktózového nápoje. Přímé stanovení enzymu ve střevní sliznici je invazivní a náročné, a proto se v gastroenterologii používá minimálně.

Jak laktózovou intoleranci léčit a jak se stravovat?
Nejdůležitější částí léčby je správné nastavení jídelníčku. Studium potravin a zjišťování, kde všude se laktóza nachází musí být součástí tohoto procesu. Možná se občas trochu zděsíte, do čeho všeho se laktóza dává (třeba i do některých léků)! Naštěstí pouze ve výjimečných případech je nutné výrobky s obsahem laktózy úplně vyloučit (většina postižených má totiž ještě ve svém tenkém střevu aspoň malou aktivitu enzymu laktázy). Například dlouho zrající sýry mají minimální obsah tohoto mléčného cukru. Naopak největší vykřičník dáváme k většině sušených mléčných potravin. Úplně největší obsah laktózysušená syrovátka a sušené odstředěné mléko.

Existují dokonce potraviny mléčného původu co vám se štěpením pomohou, protože zároveň obsahují “štěpící” bakterie. Jak můžete tušit, jde o některé jogurty, kysané výrobky jako třeba kefír.

V současné době však existuje i cesta, která umožní sníst bez starostí jednou za čas oblíbenou potravinou, na kterou jinak víte, že máte tuto nepříjemnou intoleranci. A to díky suplementaci enzymu laktáza potravinovým doplňkem. Ten se užívá vždy před problematickým jídlem či nápojem původem z mléka. Vytvořili jsme pro vás rovnou několik těchto doplňků, takže si můžete vybrat, který vám ideálně vyhovuje a nejlépe ulevuje od zažívacích potíží.

*Vyřazením mléčných výrobků se často připravujeme o značnou část příjmu vápníku. Ten je základní součástí zubů, kostí a zároveň je nezbytný pro mnoho procesů v našem těle. Dle doporučení odborníků by denní příjem vápníku by měl být okolo 800 mg až 2 500 mg. Vápník se nemůže vstřebávat bez dostatečného množství hořčíku. Pro zabudování vápníku do kostí tělo také potřebuje mít dostatek vitamínu D.