Maca - Tajemství indiánů

Maca - Tajemství indiánů

Tato bájemi opředená rostlina jihoamerických hor, kterou znali už samotní Inkové, má skvělé afrodiziakální účinky a výrazně posiluje imunitu. Zároveň je ale také výborný životabudič, který výrazně zlepšuje plodnost a zvyšuje libido.

 

Dar od bohů

A jak maca vlastně vznikla? V Peru kdysi věřili, že vysoko nad vrcholky hor žijí bohové, kteří dolů tuhle rostlinu sami seslali. Maca, která přicházela z výšin, aby ostatní posílila, tak mnoha obyvatelům usnadnila těžký život v nepředvídatelných přírodních podmínkách.

Jedná se o řeřichu peruánskou, jejíž prášek je považován za opravdovou nutriční bombu. Obsahuje řadu vitamínů a prvků (např. vápník, železo, zinek, vitamín C…) a dokonce i mastné kyseliny spolu s některými esenciálními aminokyselinami. Díky tomu, že je velmi výživná, mohou ji běžně jíst i těhotné a kojící ženy. Její síla pak spočívá především v tom, že je schopná čerpat z půdy tolik živin, vitamínů a minerálů, kolik jen pojme.

Co se týče léčivých účinků, je Maca hotový zázrak. Zlepšuje vitalitu, psychickou i fyzickou kondici a podporuje energii. Osvěžuje mozek a pomáhá při přemýšlení. Také však zvyšuje chuť na pohlavní styk, libido a zároveň podporuje plodnost. Pokud tedy hledáte nějaký podpůrný prostředek pro zvýšení šance otěhotnění, sáhněte po ní.

Maca zároveň harmonizuje menstruační cyklus a vyrovnává hormony v průběhu menopauzy, čímž snižuje její symptomy. U mužů zase pomáhá při problémech s erekcí.

Nejčastěji ji najdete v sušeném stavu, rozdrcenou na drobný prášek, který se buď užívá v tobolkách, nebo se přimíchává do různých pokrmů, kaší a koktejlů. V Peru se čerstvě nasbírané kořeny pečou nebo suší, později se pak vaří ve vodě či mléce.

 

Lahodné smoothie

Toto smoothie si prostě a jednoduše musíte udělat a ochutnat jej!

Budete potřebovat:

200 ml mandlového mléka

1 banán

1 polévkovou lžíci kakaa

1 polévkovou lžíci mletých chia semínek

1 kávovou lžičku prášku maca

 

Postup:

Banán oloupeme, nakrájíme na kolečka a spolu s ostatními ingrediencemi dáme do mixéru. Přilijeme mandlové mléko a vše umixujeme dohladka a můžeme začít s podáváním!

 

Vyhledat produkty s obsahem Maca