Pět nejlepších doplňků stravy pro podporu funkce trávicího ústrojí

Pět nejlepších doplňků stravy pro podporu funkce trávicího ústrojí

 

Správná funkce trávicího ústrojí je jednou ze základních podmínek šťastného života - možná se toto tvrzení zdá trochu nadsazené, ale pokud už jste měli tu “čest” řešit nějaké problémy s trávicím ústrojím, víte dobře, že je to svatá pravda. Pokud totiž trávicí soustava - či zejména tenké střevo, kde dochází ke vstřebávání živin a konečné fázi trávení - nefunguje tak, jak má, může to být opravdu nepříjemné. Proto je nejlepší volbou prevence. A pokud nevíte, jaký doplněk stravy na podporu funkce trávicí soustavy zvolit, počtěte si něco o těchto pěti favoritech, které jsme vám vybrali, a zvolte si svého favorita podle sebe.mlady-jecmen      
Mladý ječmen

Mladý ječmen, superpotravina známá též pod pojmem zelený ječmen, je tím pravým zeleným pokladem přírody, který už svou barvou slibuje vynikající příznivé účinky pro náš organismus.

Pravidelná denní dávka zeleného ječmene výrazně napomáhá zejména našemu trávení, ale obecně zajistí našemu tělu obnovu alkalické rovnováhy, zásobí tělo vitamíny, enzymy, minerály a jinými živinami z přírodního zdroje a podpoří i naši imunitu a přirozenou obranyschopnost našeho organismu. Dále je to úžasný a silný antioxidant, takže se skvěle hodí jako doplněk stravy například při detoxikačních kúrách. Rovněž pomáhá udržovat normální stav krevního obrazu a celkově podporuje dobrý stav našeho organismu.

Vyhledat produkty s obsahem Mladého ječmene

 

graviola      Graviola

Graviola je zajímavý zelený bodlinatý plod ovocného stromu s úsměvným názvem láhevník ostnitý. Pravidelné užívání doplňku stravy působí příznivě podporuje činnost našeho trávicího systému. Graviola má antibakteriální a antivirové účinky, působí jako antioxidant a silné přírodní antibiotikum, podpouje naší imunitu a přirozenou obranyschopnost našeho organismu, příznivě působí rovněž na kardiovaskulární soustavu. Tímto doplňkem stravy si však kromě trávení můžete zlepšit i náladu - přispívá totiž k duševní pohodě, protože má příznivé účinky na celou naši nervovou soustavu. Pomáhá také udržovat normální hladinu cholesterolu a cukru v krvi a přispívá k normálnímu krevnímu tlaku.

Vyhledat produkty s obsahem Gravioly

 

aloe-vera      Aloe vera

Existují stovky druhů rostliny aloe, aloe vera - čili aloe pravá - je však jen jedna a již tisíce let je používaná v přírodní medicíně. Tato rostlina je nyní rozšířená po celém světě; kdo může, pěstuje si ji i doma v květináči.

Možná jste již slyšeli o zevním využití aloe vera - ať už v kosmetice, a to v produktech pro citlivou pokožku, nebo v chladicích a dezinfekčních gelech či sprejích na odřeniny, drobné ranky a popáleniny. Aloe je však tak univerzální, že se používá i vnitřně. Podporuje normální funkci trávicí soustavy a poradí si i s takovými trávicími problémy, jako je nadýmání, pálení žáhy, žaludeční vředy či špatné trávení obecně. Aloe navíc obsahuje látku zvanou aloin, která má silně projímavé účinky, takže i se zácpou si tento doplněk stravy hravě poradí.

Aloe vera je velice bohatá na antioxidanty, přispívá k normální hladině cukru v krvi, podporuje a udržuje normální obranyschopnost organismu, napomáhá k lepšímu využívání energie v těle, přispívá k duševní pohodě a přispívá k udržení normálního stavu pokožky a vlasů.

Vyhledat produkty s obsahem Aloe vera

 

bromelain-papain      Bromelain + Papain

Bromelain a Papain, to je naprosto úžasná kombinace proteolytických enzymů ze dvou ovocných plodů - papáji a ananasu. U papáji najdeme papain, v ananasu zase bromelain.

Tento doplněk stravy skvěle podpoří normální a zdravou funkci našeho trávicího systému, ale především pomůže s rozkladem bílkovin. Proto si ho oblíbili zejména sportovci či příznivci fitness, tento doplněk stravy totiž podporuje vstřebávání živin, kromě toho se ale hodí také při větší fyzické námaze, jako je právě cvičení, dlouhé pěší túry apod., jelikož podporuje normální činnost svalů a napomáhá k normálnímu energetickému metabolismu.

Vyhledat produkty s obsahem Bromelainu a Papainu

 

psyllium      Psyllium

Psyllium neboli Plantago ovata je přírodní rozpustná vláknina s bohatou historií - pro své úžasné účinky nejen na trávicí soustavu byla užívaná již před více jak dvěma tisíci lety v dávné Indii. Vzniká vyčištěním obalů semen jitrocelé indického a funguje na bázi dávné myšlenky, že základem pevného zdraví je čistý a zdravý trávicí trakt.

Tato vláknina po konzumaci může zvýšit svůj objem až čtyřicetkrát, přičemž vzniká gel, který pohlcuje nadbytečnou tekutinu. Dále bobtná a tím vyplavuje z traktu škodlivé látky a zplodiny. Tím také změkčuje stolici a přispívá ke správnému vyprazdňování, což oceníme určitě při zácpách a jiných problémech s vyprazdňováním, které mohou nastat například v těhotenství nebo při potížích s hemeroidy.

Psyllium tedy podporuje normální a správnou funkci trávicího traktu, a to zejména střev, a stejně tak pomáhá udržet normální hladinu cholesterolu v krvi, především hladinu lipidů. Konzumace psyllia též navozuje pocit sytosti, a to právě díky jeho schopnosti zvětšit v našem trávicím traktu svůj objem - proto je vyhledávaným doplňkem stravy také při hubnutí a snaze o celkovou očistu našeho trávicího traktu, tím pádem i celého našeho organismu.

Vyhledat produkty s obsahem Psyllia