Tipy na dárky, které zlepší zdraví

Vánoce se blíží bleskovým tempem. Už máte vybrané dárky? Pokud váháte co svým blízkým pod stromeček nadělit, může být dárkový balíček plný doplňků stravy chytrou a praktickou volbou s pozitivním dopadem na samotné zdraví a kondici. Vybrali jsme pro vás naše favority dle zaměření, ať vám s výběrem ušetříme čas.

Tipy na dárky pro sportovce a fitness nadšence

Pokud víte, že někdo z vaší rodiny a blízkých cvičí nebo aktivně sportuje je jasné, že jeho tělo vyžaduje vyšší potřebu mnoha živin, protože jich při výkonu velkou část vydává. Téma sportovní výživy je velice obsáhlé a suplementů je spousta. Samotní začínající sportovci a fitness nadšenci bývají v začátcích docela zmatení přemírou informací, která ve světě fitness fakticky panuje. Prostě jsme pro vás vybrali to nejprověřenější, nejoblíbenější a ozkoušené, ať nemusíte načítat kvanta informací.

Kreatin

Kreatin je tvořený ze tří aminokyselin (arginin, glycin a methionin) a jedná se o tělu vlastní a přirozenou látku, která je nejvíce obsažená ve svalstvu a v srdci. Jde o jeden z nejsilnějších doplňků pro sportovce a kulturisty, který je taktéž na prvním místě v oblíbenosti. Skvělý suplement při anaerobním cvičení a sportovním výkonu.

Beta alanin a karnosin

Tento neurotransmiter a neesenciální aminokyselina je dalším neopomenutelným zástupcem sportovní výživy. Důležité je vědět, že jde o tělu vlastní látku, která se tvoří v játrech a vyskytuje se v potravinách, jako je maso nebo drůbež. Má úzkou souvislost s další aminokyselinou zvanou histidin, se kterou když se spojí, vytvoří karnosin - což je další doporučený sportovní suplement. Tělo sportovce beta alanin a karnosin doslova miluje a potřebuje, když je podrobeno zvýšené zátěži, protože se díky nim tak rychle neunavuje.

Kofein

Ano, světoznámý kofein patří i mezi sportovní výživu. Však jde o nejrozšířenější stimulant na celém světě. Ve světě sportu a kulturistiky, kde je potřeba podávat ten nejvyšší výkon je spolu s kreatinem považován za nejsilnější ergogenní látku (zvyšující sportovní výkon).

Citrulin

A máme tady další tělu vlastní látku - aminokyselinu. Použití citrulinu i účinky jsou velmi podobné argininu, ale tahle aminokyselina se zdá být k suplementaci vhodnější, účinnější a také má vyšší míru absorpce ve střevech, což bývá některých látek problém. Při suplementaci citrulinu lze dosáhnout až téměř desetinásobné koncentrace argininu v plazmě než při suplementaci samotného argininu, a to ocení každý fitnessák.

Další tipy na dárky pro fitnessáky:

 tipy na darky fitness2

Tipy na dárky pro imunitu

Zdravou a silnou imunitu potřebujeme v tomto období všichni. Nejen, že se s koncem roku vždy blíží i chřipkové období, stále kolem nás si je i koronavirus a je jasné, že na vakcínu si ještě nějaký ten měsíc počkáme. Takže jak jinak odolávat všem bacilům, než snahou o co nejlepší funkci imunitního systému? Kromě toho, že vám přinášíme tipy na ty nejlepší doplňky pro imunitu si zde můžete přečíst i naše články: Posilujte imunitu zaručenými tipy a Top 5 doplňků na posílení vaší imunity

Immunity Shield Ultra Strong

Pokud bychom měli vypíchnout alespoň jeden produkt, bude to náš originální Immunity Shield. Do tohoto doplňku stravy jsme přidali to nejdůležitější, co naše imunita v náročných měsících potřebuje. Nejen, že uvnitř najdete mega dávku vitamínu C (3 000 mg). Nesmí chybět také vitamín D3, magnesium citrát, zinek citrát, selen a vitamín B6.

Multivitamín a Multiminerál

Praktický doplněk pro všechny, kteří se nechtějí starat o užívání jednotlivých vitamínů a minerálů. Pokud víte, že mezi ně patří i vaši blízcí, bude nejlepší volbou právě tento komplexní doplněk pro imunitu. Vitamíny a minerály samozřejmě neslouží jen pro zlepšení imunity, naše tělo je potřebuje pro udržení mnoha životně důležitých funkcí.

Vilcacora

Že vaši blízcí ještě neznají peruánskou bylinu, které se přezdívá kočičí dráp? Seznamte je s Vilcacorou, posvátnou rostlinou Inků. Roste v deštných pralesích Amazonie, a to až do výšky 800 metrů nad mořem a má spoustu příznivých účinků - podporuje přirozenou obranyschopnost našeho organismu a při pravidelném užívání napomáhá normálnímu stavu kloubů.

Acerola

Vřele můžeme doporučit ještě jeden rostlinný doplněk stravy z Jižní Ameriky. Acerola je český název pro malpígii, rostlinu, jejíž plody vypadají jako třešně a obsahují dle dostupných studií mnohem více vitamínu C než většina jiného ovoce. Např. třešeň obsahuje přibližně 10 mg vitaminu C ve 100 g ovoce, u třešní aceroly je to mnohdy přes 1500 mg. Tak ukažte, že máte o mnoho více fantazie a nezůstanete jen u nadílky klasického vitamínu C.

 

Tipy na dárky pro hubnutí

Hubnutí je nejčastějším předsevzetím do nového roku, souhlasíte? Tak proč vaše blízké ještě více nenamotivovat a usnadnit jejich cestu za vytouženou postavou. Určitě bude podporu potřebovat!

Chitosan

Chitosan je doslova lapač tuků. Získává se z tvrdé vnější kostry měkkýšů, včetně krabů, krevet a humrů. Je to také velice často doporučovaný doplněk při Crohnově chorobě společně s vitamínem C, o něhož je obohacený. Jde taktéž o skvělý zdroj vlákniny.

Kyselina chlorogenová

Přírodní látka obsažená především v zrnech zelené kávy pocházející z kávovníku má opravdu výjimečné vlastnosti a svoje místo při všech typech diet.

Glukomannan

Pod zvláštním názvem se skrývá pektinový polysacharid pocházející z byliny známe pod lidovým názvem ďáblův jazyk. Je to hlíznatá trvalka, která roste zejména v oblasti tropické a subtropické východní Asie. Protože dokáže pocitově zaplnit žaludek, navodí pocit sytosti a tím výrazně pomáhat při dietách.

Další tipy na dárky pro hubnutí:

tipy na darky hubnuti 

Tipy na dárky pro klid a pohodu - protože to je o Vánocích hlavní!

Souhlasíte s námi, že? Tento rok byl náročný pro každého z nás. Užijte si jeho konec klidní, uvolnění a v dobré náladě. Můžou k tomu vám i vašim blízkým pomoci například tyto doplňky, které jsou skvěle uvolňujícííí....tělo i mysl! :-)

Magnézium citrát

Výborná forma hořčíku, která je mnohem lépe vstřebatelná než levná forma oxid. Tento minerál je vůbec jedním z těch nejdůležitějších pro naše tělo a má spoustu opravdu blahodárných účinků. Absolutně neplatí, že se hodí pouze při potížích s křečemi. Hořčík přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, normální činnosti nervové soustavy a svalů, ale také k normální psychické činnosti - a ta je pro dobrou náladu nejdůležitějším faktorem.

Tryptofan

Tryptofan zvyšuje syntézu serotoninu - hormonu štěstí. Této aminokyselině se doslova přezdívá esenciální aminokyselina dobré nálady. Tryptofan je nezbytný pro správné fungování mnoha procesů v našem těle a kdo ho nejvíce miluje je bezesporu centrální nervová soustava.

Třezalka tečkovaná

Třezalka je bezesporu náš favorit pro dobrou náladu. Tuto léčivou rostlinu najdete i v mnoha směsích bylinkářů, kde má své tradiční místo, protože jde o legendu lidového léčitelství. Přispívá k duševnímu zdraví a emoční rovnováze, ideální je pro relaxaci a podporu pozitivní nálady a spoustu uživatelů si ji chválí jako doplněk stravy pro spaní.


A to je z našich tipů vše. Pomohli vám? Krásné Vánoce Vám všem!

tipy na darky rodina