Ve dvou se to táhne líp: Parťák pro jarní očistu

Ve dvou se to táhne líp: Parťák pro jarní očistu

Že se to ve dvou opravdu táhne líp, to je přece stará známá věc. A platí to úplně stejně i při jarní očistě. V zimě jsme si dávali do nosu a chlácholili se tím, že jen budujeme tukové zásoby na ochranu před mrazem, často naše strava však nebyla úplně zdravá. Tak jak to teď napravit? Odpovědí je detox. A pokud si jako toho správného parťáka zvolíme nějaký doplněk stravy, nebudeme litovat.

Tak jaké jsou naše možnosti?

 

kurkumin      Kurkumin

Kurkumin, známý též jako tumerova žluť, kurkumová žluť či pod jazyk lámajícím pojmem diferuloylmethan je aktivní složkou dnes již proslulé, sluníčkově žluté kurkumy, kterou si v podobě koření kdekdo s oblibou přidá do všemožných pokrmů. Kurkumin má opravdu silné antioxidační účinky, působí protizánětlivě a výrazně přispívá k normální hladině cholesterolu v krvi. Doporučuje se jako doplněk stravy rovněž na podporu trávicího systému, na ten má totiž jeho pravidelné užívání vynikající vliv. A jak známo, když je naše trávení v pořádku, zlepšují se i jiné potíže, které nás trápí. Zejména zdravé tlusté střevo je pak základem zdravého a detoxikovaného těla.

Vyhledat produkty s obsahem Kurkumínu

 

ostropestrec      Ostropestřec mariánský
Doplněk stravy, který čerpá svou moc z léčivé síly bylinky jménem ostropestřec mariánský, je na pročištění těla jako dělaný. Důvody jsou zcela logické - právě ostropestřec totiž velice přispívá k normální funkci jater, a játra, která zásobují tělo vitamíny a jinými živinami, jež potom přeměňují na energii, také výrazně přispívají k detoxikaci organismu. Proto je jejich správná funkce k pročištění těla doslova zásadní. Ostropestřec navíc přispívá i k normálnímu trávení, pomáhá udržet normální hladinu cukru v krvi, příznivě podporuje i naši kardiovaskulární soustavu a podporuje normální funkci naší přirozené obranyschopnosti.

Vyhledat produkty s obsahem Ostropestřece mariánského

 

kopriva      Kopřiva dvoudomá
Není důvod se kopřivy bát - zaprvé nás v praktické podobě doplňku stravy ani náhodou nepožahá, zadruhé jsou její příznivé účinky na náš organismus tak úžasné, že bychom se jí měli spíše klanět. Na očistu těla je perfektní, a to proto, že velice příznivě působí na naše ledviny a podporuje vylučování moči. Ledviny pak působí v našem těle jako filtry škodlivých a toxických látek, které pak efektivně posílají z našeho těla pryč, a tak s detoxikací celého našeho organismu bez správné funkce těchto “vyhazovačů” vůbec nemůžeme počítat. Aby toho nebylo málo, doplněk stravy kopřiva příznivě působí na naši kardiovaskulární soustavu, aktivuje metabolismus, pomáhá udržet správnou hladinu cukru v naší krvi a hlavně pánové zase ocení fakt, že příznivě působí i na funkci prostaty.

Vyhledat produkty s obsahem Kopřivy dvoudomé

 
Spirulina      Spirulina
Pokud jste pojem spirulina ještě neslyšeli, tady máte malé vysvětlení - jedná se o sladkovodní řasu, která je velice bohatá na účinné látky. Najdeme tam například vitamíny řady B, C, D a E či stopové prvky, jako je draslík, fosfor, vápník, hořčík, železo, zinek či mangan. Účinky této živinami nabité řasy jsou potom mnohé - jednak je to skvělý antioxidant, což při jarní očistě určitě uvítáme, dále pak také podporuje náš imunitní systém a přirozenou obranyschopnost našeho organismu a podporuje rovněž hubnutí a kontrolu tělesné hmotnosti, což určitě mnozí z nás také přijmou s otevřenou náručí. Spousta z nás přece (tajně) doufá, že nám ta jarní detoxikace pomůže i shodit nějaké ty “zimní tukové zásoby”.

Vyhledat produkty s obsahem Spiruliny

 

chlorella      Chlorella

No a nakonec přichází na řadu i chlorella, další zázračná sladkovodní řasa. Co do vitamínů a účinných látek je to s ní hodně podobné jako se spirulinou, najdeme u ní též vitamíny řady B, C, D a E a výše zmíněné stopové prvky. Působí též jako skvělý antioxidant, její buněčné stěny na sebe v našich střevech vážou odpadní látky, zejména toxiny a těžké kovy, dochází k jejich vylučování v podobě stolice, tudíž jim je zabráněno vstřebat se do krve. Chlorella je často doporučována i při problematické pleti, protože ta může symbolizovat, že je náš organismus zanesen toxickými látkami, a řádné pročištění střev pomocí chlorelly může výrazně pomoci. Navíc dokáže chlorella přispět i k obnovení střevní mikroflóry. Také podporuje regeneraci našich buněk a dodává nám energii a vitalitu, což se určitě bude hodit - jarní únava totiž dokáže skolit i býka.

Vyhledat produkty s obsahem Chlorelly