Zdravý životní styl a fitness

Zdravý životní styl a fitness

Žít a jíst zdravě, mít pravidelný a vyrovnaný režim a dobře se starat o své tělo a posilovat ho… Pokud jste si letos dali podobná novoroční předsevzetí, tleskáme! Zdravý životní styl a fitness se stávají fenoménem dnešní doby, a to je jedině dobře. Rovnováha těla a duše je přece tak důležitá!

Věděli to již ve starověkém Řecku, kde vyznávali takzvané kalokagathia, což je vyváženost tělesné i duševní krásy - těla a duše. To lze volně aplikovat i v dnešní době. Stále více lidí opravdu přemýšlí nad tím, co jí a z jakých zdrojů pochází potraviny. Je rovněž očividné a potěšující, že snaha o ekologicky šetrný život stále roste.

Stejně tak oblíbeným je dnes kult těla. S přemírou potravin a nezdravých potravin na trhu není těžké spadnout do obezity, naštěstí je však stále více lidí natolik uvědomělých, aby správně nakombinovali tělesné cvičení se zdravou stravou, a vyvážili tak například hodiny prosezené v práci u počítače.

Práce se stává více a více statickou, činnosti, které byly dříve aktivní a více fyzicky náročnější, se přesouvají za obrazovku počítače, kde jsou vykonávány například prostřednictvím robotů, proto musíme chybějící pohyb vhodně doplňovat.

Ideální je správně sladit fyzickou aktivitu se zdravými doplňky potravy, které nás pořádně nakopnou a pomůžou k lepším výsledkům - ať už fyzickým či duševním.

Tyto přírodní doplňky stravy najdete v kapslích či v prášku a mohou se stát vašimi neodlučnými zdroji pro doplňování či posilování energie při fyzických aktivitách. Stejně tak mohou podpořit i vaše hubnutí.

 

Posílení či doplnění energie

Cordyceps neboli housenice čínská je cizopasná houba, jejíž původ najdeme v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro sportovce a při fyzické zátěži, jakou může být třeba pravidelné tělesné cvičení ve fitness centru, je to ideální zdroj energie. Cordyceps totiž podporuje vaši sílu a vytrvalost. Kromě toho navíc i posiluje imunitu a říká se, že dokonce prodlužuje život.

Pro posílení využijeme i kotvičník zemní. Tato poléhavá bylina se velice často používá jako doplnění výživy u sportovců, a není vůbec divu. Přírodním způsobem je schopna navýšit hladinu testosteronu v krvi, ale hlavně posílit svalové síly.

Kolovník zašpičatělý nás rovněž dokáže pořádně nakopnout při cvičení. Název napovídá, že má něco společeného se známým a oblíbeným nápojem Coca-Cola. To už je sice minulostí, ale počátky tohoto nápoje jsou spjaty právě s kolovníkem, který byl původně jednou ze složek Coca-Coly. Dnes ho najdeme v tabletách, ale lze sehnat i speciální energetickou čokoládu.

Mleté semeno guarany si zase můžeme každý den přisypat do jogurtu či müsli, a díky svému obsahu kofeinu nás povzbudí lépe než šálek kávy. Posílí i naši imunitu a využít ho můžeme také po jídle pro lepší trávení.

 

Podpora hubnutí

Karnitin je ideálním přírodním pomocníkem s hubnutím, musíme ho však spojit s fyzickou aktivitou. Účinkuje pouze, pokud cvičíme alespoň 40 minut, ideálně více. Kdybychom užívali karnitin jen tak, bez tělesného cvičení, a čekali bychom na změny, nedočkali bychom se. Spalování tuků zato skvěle nabudí a s jeho užíváním spálíme více než obvykle.

S hubnutím nám pomůže také glukomannan, k jehož výrobě se využívá kořen rostliny zvané konjac.

Ovocný prášek z acai berry také napomáhá k hubnutí, zároveň snižuje riziko kardivaskulárních chorob a vůbec velice příznivě působí na oběhový systém.

Jádra afrického manga zase podporují látkovou výměnu a mnohdy dokážou účinně redukovat tuk v břišní oblasti, kterého se často lidé nemohou zbavit. Nemusíme jíst přímo jádra, najdeme už je zpracovaná v praktických kapslích.

Garcinie kambodžská je zase jedním z nejoblíbenějších přírodních doplňků stravy při redukčních dietách. Kromě toho, že pomáhá spalovat tuky, také snižuje hladinu cholesterolu a má protirakovinné účinky.