Doplněk stravy |
Organická forma chromu pro maximální benefity z tohoto stopového prvku. Běžná forma chromu se špatně vstřebává, proto je tady chrom pikolinát. Přispívá k normálnímu metabolismu makroživin a k udržení normální hladiny glukózy v krvi. Více
Chrom pikolinát neboli pikolinát chromitý je odpovědí na špatnou vstřebatelnost běžných doplňků s chromem. Tato sloučenina chromu je organická a patří mezi nejlépe se vstřebávající formy chromu díky navázání se na kyselinu pikolinovou, která vzniká i přirozeně v těle.
Chrom je důležitým stopovým prvkem. Řada studií například zkoumala účinky chrómu na hladinu cukru v krvi a na hubnutí. Potvrzené a schválené účinky jsou stimulace účinků inzulínu - příznivý vliv na udržení normální hladiny glukózy v krvi nebo přispívání k normálnímu metabolismu makroživin.
Doporučené dávkování: 1 tobolka denně, zapít dostatečným množstvím tekutin
Složení: Chrom pikolinát 12 % 1,66 mg = 200 μg čistého Chromu pikolinátu, mikrokrystalická celulóza, tobolka (želatina a barviva: oxid titaničitý, hlinitokřemičitan draselný)
Upozornění: Není vhodné pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučené dávkování. Není náhradou pestré stravy. V případě kontraindikací konzultujte se svým ošetřujícím lékařem. Uchovávejte v suchu do 25 °C. Chraňte před vlhkem a přímým slunečním zářením. Minimální trvanlivost do data uvedeného na etiketě. Jedná se o doplněk stravy – nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék. Vyrobeno v EU.

Denní příjem sacharidů - Nehřešíte během léta přespříliš?
Sugar free jídelníček je sice hit několika posledních let, přesto mnoho odborníků varuje před stále se zvyšujícím „syndromem prázdných kalorií“ - tedy před nadměrným konzumováním jednoduchých sacharidů. A léto patří mezi nejkrizovější měsíce. Každý si rád zahřeší na dovolené, o prázdninách na koupališti a u stánků při turistických atrakcích. Není pak celé vaše snažení o zdravý životní styl po většinu roku marné? Kolik gramů sacharidů tělo vlastně potřebuje během jednoho dne? A je správné naopak vynechat cukr (jednoduché sacharidy) úplně? Pojďme si na tyto otázky dát definitivní odpovědi.

Toxicita těžkých kovů: máte se jí obávat a komu hrozí?
Mnoha chemickým látkám se v současnosti nelze vyhnout. Na jednu stranu přináší modernímu člověku řadu výhod a nebyli bychom bez nich schopni vyrobit širokou škálu produktů do rozličných odvětví. Nadměrné vystavení se řadě chemickým látkám ale může být nebezpečné. Může znamenat vysoce rizikovou toxicitu. A takto toxické dokáží být některé těžké kovy. Když se začnou hromadit v tkáních nebo kostech, jsou schopné vyvolat otravu. O jak vysoké riziko jde? Jaké kovy jsou nejtoxičtější? A co je pravdy na uvolňování rtuti z amalgámových plomb?