Glukomannan je z chemického hlediska pektinový polysacharid, jehož hojné množství bychom našli v hlíze zmijovce indického, rostliny známé též pod lidovým názvem ďáblův jazyk či latinsky Amorphophallus konjac. Tato bylina má původ v deštných pralesích Asie. Ve východních zemích se dokonce vyrábí sušenky či nudle s podílem glukomannanu.
Glukomannan je proslulý svým podpůrným vlivem při snaze o snížení tělesné hmotnosti. Dalo by se říct, že je glukomannan nestravitelný, jeho glykosidická stavba je totiž tak pevná, že ji naše trávicí soustava nedokáže rozštěpit a projde naším tělem nezměněný. Důležitá je tedy jeho schopnost absorpce vody. Díky těmto vlastnostem dokáže pocitově zaplnit náš žaludek, navodit pocit sytosti a tím výrazně pomáhat při dietách.
Glukomannan podporuje normální funkci naší trávicí soustavy. Navíc pomáhá udržovat i normální hladinu cholesterolu v naší krvi.
Doporučené dávkování: 3 tobolky 2x denně, zapít dostatečným množstvím tekutin
Složení: Glukomannan 400 mg, tobolka (želatina a bílé barvivo: oxid titaničitý)
Upozornění: Není vhodné pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučené dávkování. Není náhradou pestré stravy. Uchovávejte v suchu do 25 °C. Chraňte před vlhkem a přímým slunečním zářením. Jedná se o výživový doplněk – nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék. V případě kontraindikací konzultujte se svým ošetřujícím lékařem. Minimální trvanlivost do data uvedeného na etiketě. Vyrobeno v EU.

Denní příjem sacharidů - Nehřešíte během léta přespříliš?
Sugar free jídelníček je sice hit několika posledních let, přesto mnoho odborníků varuje před stále se zvyšujícím „syndromem prázdných kalorií“ - tedy před nadměrným konzumováním jednoduchých sacharidů. A léto patří mezi nejkrizovější měsíce. Každý si rád zahřeší na dovolené, o prázdninách na koupališti a u stánků při turistických atrakcích. Není pak celé vaše snažení o zdravý životní styl po většinu roku marné? Kolik gramů sacharidů tělo vlastně potřebuje během jednoho dne? A je správné naopak vynechat cukr (jednoduché sacharidy) úplně? Pojďme si na tyto otázky dát definitivní odpovědi.

Máte povlak nebo skvrny na jazyku? O čem jazyk vypovídá a jak vážné to může být?
Jak vypadá váš jazyk, když ho na sebe vypláznete před zrcadlem? Zdá se „fit“, nebo má nezdravou barvu, je potažený nehezkým, bílým povlakem či mapami, které mohou konkurovat glóbusu? Řada odborníků se shoduje na tom, že ze vzhledu jazyka se dá dobře číst, jak je na tom vaše zdraví. V nejlepším případě poukazuje na nedostatečnou ústní hygienu, ale jindy může jít o upozornění na vážnější příčiny. Jak se naučit z jazyka číst? A o čem všem může vypovídat?