Doplněk stravy |
Guarana jsou semena keře Paulinie nápojné. Příznivě působí na imunitní systém, energii, tonus a fyzickou i psychickou vitalitu. Více
Guarana jsou ve skutečnosti semena popínavého keře Paulinie nápojné, který roste v tropických částech Afriky a Ameriky - například v Brazílii, Venezuele, Ekvádoru či Kolumbii. Guaranu najdeme i pod jmény waranna, wanna či brazilské kakao. Svojí oblíbenost si vypěstovala zejména stimulujícími účinky na naše tělo. Amazonští indiáni si semen Paulinie velice cenili a využívali je na léčbu všech možných obtíží.
Mleté semeno guarany obsahuje asi 4% kofeinu, což je skoro dvakrát více, než bychom našli v kávě. Další obsaženou účinnou látkou je theofylin, látka, která je obsažená i v čaji, nebo theobromin, který bychom našli zase v kakaových bobech.
Guarana extrakt je příznivý pro náš imunitní systém a podporuje fyzickou i psychickou aktivitu. Přispívá rovněž ke kontrole tělesné hmotnosti a pozitivně působí na metabolismus tuků a normální trávení.
Doporučené dávkování: 2 až 4 tobolky denně, zapít dostatečným množstvím tekutin
Složení: Paullinia cupana 400 mg (obsahuje 12 % kofeinu), tobolka (želatina a bílé barvivo: oxid titaničitý)
Upozornění: Není vhodné pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučené dávkování. Není náhradou pestré stravy. Uchovávejte v suchu do 25 °C. Chraňte před vlhkem a přímým slunečním zářením. Jedná se o výživový doplněk – nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék. V případě kontraindikací konzultujte se svým ošetřujícím lékařem. Minimální trvanlivost do data uvedeného na etiketě. Vyrobeno v EU.

Nízký krevní tlak - škodí zdraví? Proč se děje a jak ho léčit?
Motá se vám hlava, když vstáváte? Na vině je nejspíš nízký krevní tlak. Je motání hlavy jediným symptomem, který ho doprovází? A škodí nízký krevní tlak zdraví? Tzv. hypotenze naštěstí není pro cévy tak nebezpečná jako vysoký krevní tlak. Umí však nepříjemně narušovat aktivní život a zkazit vám řadu příjemných chvil. Pokud nízkým tlakem trpíte, nejspíš moc dobře víte, co máme na mysli. Takže, jak tlak zvednout do optimálních hodnot?

Nejčastější důvody zvýšené únavy - co za ní stojí?
Každý z nás je občas unavený. Těžký den v práci, tvrdý trénink, náročný víkend - to a mnohé další jsou důvody unavených dní, po nichž si zkrátka potřebujeme odpočinout. Vysoké nároky současné doby zkrátka vyžadují, abychom byli v dobré fyzické i psychické kondici, připraveni zvládat všechny výzvy. Zcela proti tomu jde návyk na komfort, který mnohdy naši celkovou kondici oslabuje a nedává nám možnost připravit se na náročná období. Když se tato dysbalance často opakuje, můžete pozorovat zvýšenou únavu dlouhodobě. Zkrátka každodenně stojíte proti faktorům vlastního životního stylu. Nevíte, jak na tom zapracovat? A mohou být důvody zvýšené únavy ještě někde jinde? Na co si dát pozor nebo co probrat s lékařem? Ve všem vám poradíme na následujících řádcích.