Doplněk stravy |
Ibišek je okrasná rostlina, která vykazuje antibakteriální aktivitu a zároveň přispívá k normální funkci mnoha našich orgánů. Více
Ibišek neboli proskurník lékařský, známe především jako okrasnou rostlinu s květy nápadné barvy, ať už se jedná o květinu, keř či strom. Ibišek však můžeme i jíst, a to ve formě jeho kandovaných květů, které najdeme v obchodech se zdravou výživou či indických večerkách. Důležité je, že působí jako léčivá bylinka, jejíž užívání má na náš organismus velice příznivé účinky.
Pravidelné užívání doplňku stravy Ibišek můžeme podpořit normální činnost naší trávicí soustavy a normální činnost střev, stejně tak i normální funkci dýchacího systému. Působí navíc silně antibakteriálně, proto je vhodné ho přidávat do "protokolu" i při léčbě bakteriálních infekcí, mezi které patří třeba lymská borelioza, ale i běžná angína.
Doporučené dávkování: 1 tobolka denně, po jídle, zapít dostatečným množstvím tekutin
Složení: Ibišek jedlý (Okra powder) 300 mg, mikrokrystalická celulóza, tobolka (želatina a bílé barvivo: oxid titaničitý)
Upozornění: Není vhodné pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučené dávkování. Není náhradou pestré stravy. Uchovávejte v suchu do 25 °C. Chraňte před vlhkem a přímým slunečním zářením. Jedná se o výživový doplněk – nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék. V případě kontraindikací konzultujte se svým ošetřujícím lékařem. Minimální trvanlivost do data uvedeného na etiketě. Vyrobeno v EU.

Nafouklé břicho? Rady, jak se ho zbavit a užít si all-inclusive pobyty i letní food festivaly
Stěžujete si často na nafouklé břicho a cítíte, že místo něj máte balón v těch chvílích, kdy se to nejméně hodí? Když sedíte s přáteli v parku při food festivalu, v restauraci plné lidí na dovolené, ale hlavně - štve nafouknutí nejvíce vás samotné, protože je to zkrátka šíleně nepříjemné? Plynatost střev je jedno obrovské tabu trápící spoustu lidí. Věřte, nejste v tom sami! Ale proč se to děje? Jaké jsou nejčastější příčiny? To všechno si probereme v dnešním článku.

Máte povlak nebo skvrny na jazyku? O čem jazyk vypovídá a jak vážné to může být?
Jak vypadá váš jazyk, když ho na sebe vypláznete před zrcadlem? Zdá se „fit“, nebo má nezdravou barvu, je potažený nehezkým, bílým povlakem či mapami, které mohou konkurovat glóbusu? Řada odborníků se shoduje na tom, že ze vzhledu jazyka se dá dobře číst, jak je na tom vaše zdraví. V nejlepším případě poukazuje na nedostatečnou ústní hygienu, ale jindy může jít o upozornění na vážnější příčiny. Jak se naučit z jazyka číst? A o čem všem může vypovídat?

Proč pálí žáha? Refluxu jícnu se dá zbavit: Tohle potřebujete vědět
Pálení žáhy nastává, když se žaludeční kyselina se hromadí v jícnu, který má ve zdravém těle představovat jednosměrnou dopravní stezku pro potravu z úst do žaludku. Proto se hovoří o refluxu jícnu. Někdy může jít o banalitu, protože jste si zkrátka dali jídlo, které vám nesedlo a žaludek se bouří. Jindy jde o seriózní poruchu trávení, označovanou jako GERD - (chronický reflux kyseliny). Co všechno dokáže reflux vyvolávat, zhoršovat či dokonce přenést do chronické formy? A jak proti pálení žáhy účinně zasáhnout?