Doplněk stravy |
Pokud se zajímáte se o zdraví svého mikrobiomu, nesmí vám inulin uniknout. Jedná se o rozpustnou vlákninu, potravu přátelských bakterií. Inulin vyrábíme přírodně, z kořene čekanky. Více
Inulin nesmí přehlédnout nikdo, kdo se zajímavá o zdraví svého zažívacího traktu. Jde o druh vlákniny, která je spojována s celou řadou zdravotních výhod. Střevní bakterie inulin štěpí na mastné kyseliny, které jsou výživou pro buňky střev.
V přírodě je inulin obsažen v rostlinách, odkud se extrahuje do doplňku stravy. Nejčastějším zdrojem je čekanka. Inulin z této rostlinky přispívá k normální funkci střev zvýšením četnosti stolice. Tento polysacharid patřící do skupiny fruktanů najdeme také v chřestu, cibuli nebo topinamburu. Zdroj inulinu ale nemění nic na tom, že se ve střevě vždy chová jako rozpustná vláknina.
Doporučené dávkování: 2 tobolky 2 x denně, zapít dostatečným množstvím tekutin
Složení: Fibruline instant (Inulin 90 %) 430 mg, tobolka (želatina a barviva: oxid titaničitý, hlinitokřemičitan draselný)
Upozornění: Není vhodné pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučené dávkování. Není náhradou pestré stravy. V případě kontraindikací konzultujte se svým ošetřujícím lékařem. Uchovávejte v suchu do 25 °C. Chraňte před vlhkem a přímým slunečním zářením. Minimální trvanlivost do data uvedeného na etiketě. Jedná se o doplněk stravy – nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék. Vyrobeno v EU.

SEZÓNNÍ ALERGIE - PROČ VZNIKÁ ALERGIE NA PYL A JAK JI LÉČIT?
Březen je měsícem, u kterého má spousta alergiků vyznačený tučný vykřičník. Patříte mezi ně? Poznáte, že je jaro ve vzduchu, protože vám začínají neustále slzet oči, svědí vás nejen v nosu a krku a bez balíků papírových kapesníků nedáte ani ránu? Možná si říkáte, proč právě vás trápí alergie na sezónní pyly. Řešil s vámi alergolog toto téma dopodrobna? Pokud ne a vy pátráte po informacích, pomůže vám náš článek. Zaměřili jsme se nejen na to, jak alergie vzniká, ale také na její léčbu a zmírnění příznaků.

Nafouklé břicho? Rady, jak se ho zbavit a užít si all-inclusive pobyty i letní food festivaly
Stěžujete si často na nafouklé břicho a cítíte, že místo něj máte balón v těch chvílích, kdy se to nejméně hodí? Když sedíte s přáteli v parku při food festivalu, v restauraci plné lidí na dovolené, ale hlavně - štve nafouknutí nejvíce vás samotné, protože je to zkrátka šíleně nepříjemné? Plynatost střev je jedno obrovské tabu trápící spoustu lidí. Věřte, nejste v tom sami! Ale proč se to děje? Jaké jsou nejčastější příčiny? To všechno si probereme v dnešním článku.

Začínají všechny nemoci ve vašich střevech?
Snad každý kdo onemocní, se sám sebe ptá, proč právě jeho zdravotní problém potkal. Přemýšlet o původu vzniku nemocí je běžnou rutinou mnoha civilizací a společností. Co jiného by bylo hnacím motorem vědy. Už před více než 2000 lety Hippokrates prohlásil, že „všechny nemoci začínají ve střevech“. Dnešní vědci, lékaři i zastánci alternativní medicíny stále častěji prohlašují, že právě Hippokrates od pravdy nebyl daleko, ač už od jeho myšlenky uběhly věky. Zatímco všechna onemocnění nezačínají doslova ve střevech, mnoho metabolických, autoimunitních a kognitivních onemocnění ve skutečnosti začíná gastrointestinálními poruchami nebo nerovnováhou mikrobiomu. Je to úžasné nebo hrozné? Pomůžeme vám udělat si správný názor a odnést si řadu užitečných informací, s nimiž zase o kus zlepšíte svoje zdraví.

Přírodní léčba exémů - jak najít příčinu a účinně se vyrážky zbavit?
Frustrují vás nevzhledné ekzémy, kterých je tak těžké se zbavit? Nebo si na ně snad ztěžují vaše děti, vzhledem k tomu, že až 90 procent výskytu ekzémů se objeví ještě předtím, než se děti stanou pětiletými? V našem článku se zaměříme především na to, co za ekzémy ve většině případů stojí a proč je dobré podívat se na problém hlavně zevnitř těla. Někdy je totiž až fascinující, jakým způsobem je v těle všechno propojené a že samotné místo ekzému není středobodem, na něhož se primárně zaměřit. A nakonec, existují účinná přírodní řešení k eliminaci těchto nezvaných svědivých společníků?

Co znamená, když vám v krevních testech vyjde Candida a Helicobacter?
Po celý život se nás snaží kolonizovat extrémně rozmanité množství organismů. O většině z nich nemáme ani potuchu a velká část nám dokonce pomáhá. Pak jsou tu ale tací, s nimiž je lepší nepřijít do kontaktu. A slyšíme o nich až v okamžiku, kdy jdeme se zdravotním problémem k lékaři a on nám při další návštěvě přečte výsledky již hotových krevních testů. Typicky jde třeba o Candidu, komenzální kvasinku, která způsobuje mykózy nebo o gram-negativní bakterie Helicobacter pylori kolonizující žaludeční sliznici. Tyto organismy způsobují až nečekané množství nepříjemných potíží a někdy trvá, než se lékař ke správné diagnóze dobere. Jak je správně léčit? A co všechno nám tito nenápadní nepřátelé mohou způsobit, pokud jim umožníme množit se a šířit?