Doplněk stravy |
V herbáři k nalezení pod názvem Rozchodnice růžová. Tisíce let se využívá jako antioxidant a je blahodárná pro fyzický výkon a kondici. Více
Rhodiola rosea je latinský název nízké tučnolisté rostliny, kterou bychom v českém herbáři našli pod názvem rozchodnice růžová. Známá je rovněž pod názvem Kořen růže a například v čínské medicíně se využívá už tisíce let. V současnosti je to u nás kriticky ohrožený druh, k jehož vyhubení došlo hojnými sběry - příznivé účinky této rostliny na náš organismus se staly tak proslulé, až se lidem takřka podařilo tuto rostlinu vyhubit. Naštěstí se dnes pěstuje přímo pro sběr, takže se ochrany nemusíme bát.
Co do účinnosti je tato rostlina srovnávána s ženšenem a v některým směrech jsou její účinky dokonce silnější a blahodárnější. Ve rhodiole najdeme vysoký obsah organických kyselin, jako je kyselina citrónová, kyselina vinná, kyselina jablečná či kyselina jantarová. Bylinka dále obsahuje silice a třísloviny či flavonoidy.
Rhodiola příznivě působí na normální funkci oběhové soustavy, pomáhá udržovat normální hladinu cukru v krvi. Příznivě působí na naše soustředění, mozkovou aktivitu a duševní výkonnost. Doplněk stravy Rhodiola je vhodné využít třeba při přípravě na zkoušky či obecně při učení a memorisování. Dále příznivě působí na nervový systém - funguje jako adaptogen, takže nám pomáhá zvládat stres a stresové situace. Podporuje i fyzický výkon a naši kondici, stejně jako normální funkci naší trávicí soustavy.
Doporučené dávkování: 1 tobolka denně po jídle, zapít dostatečným množstvím tekutin
Složení: Rozchodnice růžová extrakt 1% salidrosidů 380 mg, stearan hořečnatý, želatinová tobolka.
Upozornění: Není vhodné pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučené dávkování. Není náhradou pestré stravy. V případě kontraindikací konzultujte se svým ošetřujícím lékařem. Uchovávejte v suchu do 25 °C. Chraňte před vlhkem a přímým slunečním zářením. Minimální trvanlivost do data uvedeného na etiketě. Jedná se o doplněk stravy – nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék. Vyrobeno v EU.

PÉČE O PLEŤ. ZNÁTE JEJÍ ZÁSADY A NEDĚLÁTE TYTO CHYBY?
Existují stovky a možná i tisíce kosmetických produktů, jejichž výrobci se snaží tvrdit, že právě přípravek té či oné značky je finálním řešením na péči o pleť a oddálení stárnutí pokožky. Bohužel ani ten nejlepší krém na světě nebude odvádět svoji práci jak očekáváte, pokud nevědomky děláte některé z chyb při péči o pleť. Jakých zásad se držet? A co naopak patří mezi chyby?

Očkování proti covidu - ještě čekáte? Jak ho zvládnout snadno?
Patříte mezi ty, co ještě nejsou očkovaní proti covid-19? Z jakého důvodu? Máte protilátky po prodělání nemoci, přijde vám to zbytečné nebo prostě vakcíně nevěříte a bojíte se vedlejších účinků? Kolem vakcinace proti koronaviru panuje tak velká řada dezinformací, jak jen si umíte představit. Přitom platí jedno mnoha studiemi ověřené pravidlo - ať jste zdraví nebo chronicky nemocní, vždy jsou možné vedlejší účinky vakcíny mnohonásobně nižší, než možné zdravotní dopady po prodělání onemocnění covid-19. Proto vyzýváme všechny - pojďte se očkovat! Tento článek je určený hlavně k tomu, jak se na vakcinaci připravit a co nejlépe ji zvládnout.

Jak si udržovat paměť? Tohle jsou triky proti zapomínání!
Zahájení zimního semestru na vysoké škole. Návrat z last minute dovolené, kterou jste si prodloužili léto. Ale klidně i návrat do práce po náročném víkendu. Všechny tři případy spojuje jedno - nutnost začít se znovu koncentrovat a nastartovat paměť. Jak na to? Existuje hned několik praktických triků, jak paměť vybudit, jako byste si informace zapisovali do diáře.

Jak zdravě žít a jíst ve směnném provozu a při náročné práci?
Řada lidí si nedokáže představit, že by se začalo hýbat s jejich zaběhlou pracovní dobou. Klasickou osmičkou, od 7 do 15 hod či podobně, dle zaměstnavatele. Člověk je zkrátka tvor, co si rychle zvyká, od přírody vyhledává pomyslné pohodlí a jistoty. Protože jsme zemí založenou na průmyslu, má práce na směny v posledních letech vzestupný trend. Je tedy stále více lidí, kteří si musí zvykat na změny pracovní doby, musí se adaptovat. V současnosti zasahuje směnný provoz přes 28% lidí v ČR, možná se blížíme až k 30%! Zkrátka se to dotýká více než milionu lidí. Zaměstnavatel jásá z důvodu zvýšení výrobní kapacity, ale co na to zdraví člověka? Tento článek jsme sepsali pro všechny, kteří potřebují směnný provoz nebo nebývale dlouhé šichty zvládat ve zdraví.

Matcha: V nejmladších listech čajovníku je téměř vše, co pro zdraví potřebujete
Zelený čaj se dá zpracovávat různými způsoby. Bývá sklízen v určitou dobu, zastiňuje se, fermentuje, suší nebo se vezme dužina těch nejmladších lístků čajovníku a nechá se rozemlít na ultra jemný prášek. Právě tak vzniká matcha. Představuje to nejčistší co dokážete ze zeleného čaje získat. Žádná barviva, přísady, ani konzervační látky. Prostě jenom sytě zelený prášek, jehož zdravotní účinky vás ohromí. Pojďte se o něm dozvědět vše potřebné.