Doplněk stravy |
Důležitost vitamínu K je dnešní vědou mnohokrát potvrzena. Patří mezi vitamíny, kterých máme ve stravě největší nedostatek. K2 MK7 je biologicky nejaktivnější formou. Více
Vitamín K můžeme znát ve formách K1 a K2. Vědecké studie potvrdily, že fungují uvnitř lidského těla poměrně odlišně, a proto je lepší užívat hlavně vitamín K2 MK7. Vitamín K patří s vitamínem D mezi vitamíny, které jsou rozpustné v tucích. Studie taktéž potvrdily, že vitamín K2 má v každém jídelníčku své nezastupitelné místo. Problém však je, že ve stravě převládá těžký nedostatek „káčka“. Proto je kvalitní doplněk stravy tolik důležitý, taktéž při užívání doplňků vápníku a vitamínu D.
Mezi hlavní benefity „káčka“ patří přispívání k normální srážlivosti krve a k udržení normálního stavu kostí. Je však mnohem více zdravotních účinků tohoto neprávem opomíjeného vitamínu, které však nejsou schváleny komisí EU.
ČLÁNEK: Vitamín K2 - proč ho potřebujeme a jaká forma je nejlepší
Doporučené dávkování: 1 tobolka denně, zapít dostatečným množstvím tekutin
Složení: Vitamín K2 MK-7 (0,2 %) 100 mg = 200 μg čistého Vitamínu K2 MK-7, Vitamín D3 (Cholecalciferol) 800 IU, mikrokrystalická celulóza, tobolka (želatina a barviva: oxid titaničitý, hlinitokřemičitan draselný)
Upozornění: Není vhodné pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučené dávkování. Není náhradou pestré stravy. V případě kontraindikací konzultujte se svým ošetřujícím lékařem. Uchovávejte v suchu do 25 °C. Chraňte před vlhkem a přímým slunečním zářením. Minimální trvanlivost do data uvedeného na etiketě. Jedná se o doplněk stravy – nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék. Vyrobeno v EU.

JAK SI UDRŽET ZDRAVÉ KLOUBY DO POZDNÍHO VĚKU?
Žili jste v domnění, že potíže s klouby jsou vyhrazeny pouze seniorům, ale zjišťujete s vlastní zkušeností, jak mylná je to představa? Klouby mohou trápit i mladé lidi. A naopak i v pokročilém věku je lze udržet zdravé a plně funkční, pokud se o ně dobře staráte. Víte, co vaše klouby potřebují, co jim „chutná“ a čeho se naopak vyvarovat? Zapomeňte na stará přesvědčení o hltání gumových medvídků a čtěte dál.

PÉČE O PLEŤ. ZNÁTE JEJÍ ZÁSADY A NEDĚLÁTE TYTO CHYBY?
Existují stovky a možná i tisíce kosmetických produktů, jejichž výrobci se snaží tvrdit, že právě přípravek té či oné značky je finálním řešením na péči o pleť a oddálení stárnutí pokožky. Bohužel ani ten nejlepší krém na světě nebude odvádět svoji práci jak očekáváte, pokud nevědomky děláte některé z chyb při péči o pleť. Jakých zásad se držet? A co naopak patří mezi chyby?

Jakou výživu a doplňky potřebujete doplňovat při letních sportovních výkonech?
Sportování k létu patří a příznivé počasí dokáže k aktivitám přivést mnohem větší procento lidí, než když je podzim nebo zima. Léto ale není jenom o příjemných podmínkách, ač se naše země nachází v mírném pásmu. Tropické teploty během června, července a srpna kladou na lidské tělo mnohem vyšší nároky, které rapidně rostou se zvýšenou zátěží, pocením a svalovou námahou. Víte, jak podle toho upravit stravu? Víte jaké vitamíny, minerály a další doplňky stravy tělo potřebuje doplňovat při letním sportování?

Zlomenina během léta? Tipy, jak urychlit hojení
Statistiky hovoří jasně - během léta se stává nejvíce zlomenin, jak u dětí tak u dospělých. Skončili jste se sádrou i vy? Proces hojení může být pěkně zdlouhavý a člověku na pozitivní náladě určitě nepřidá, když může jenom sledovat, jak léto pomalu odchází, aniž by si jeho poslední dny mohl naplno užít se svými oblíbenými aktivitami. Naštěstí existují způsoby, jak buňky v těle mobilizovat k vyšší akceschopnosti s odstraněním poškozené tkáně po okraji zlomenin a tvorbě nových vláken, která znovu jednu část kosti spojí s tou druhou.