Doplněk stravy |
Železo je zásadní stopový prvek, jehož správná hladina chybí velké části populace. Jednou z nejdůležitějších funkcí železa je přenos kyslíku v těle, ale přispívá také k normální funkci imunitního systému a k normální tvorbě červených krvinek. Více
Železo není jen tak nějaký stopový prvek. Potřebují ho všechny tělesné orgány a je taktéž součástí hemoglobinu a myoglobinu. Hemoglobin je červený transportní metaloprotein červených krvinek a myoglobin je svalová bílkovina, dodávající masu červenou, tmavou nebo i bílou barvu.
Největší deficit železa bývá u žen. Ze všech výživových látek ženám chybí dokonce nejčastěji. Zajděte za svým lékařem a požádejte ho o krevní test, který určí množství tohoto stopového prvku. Železo totiž přispívá k normální funkci imunitního systému, k normální tvorbě červených krvinek a taktéž k normálnímu energetickému metabolismu a ke snížení míry únavy a vyčerpání.
Doporučené dávkování: 1 tobolka denně, zapít dostatečným množstvím tekutin
Složení: Železo bisglycinát (Železo 22 %) 91 mg = 20 mg čistého železa, mikrokrystalická celulóza, tobolka (želatina a barviva: oxid titaničitý, hlinitokřemičitan draselný)
Upozornění: Není vhodné pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučené dávkování. Není náhradou pestré stravy. V případě kontraindikací konzultujte se svým ošetřujícím lékařem. Uchovávejte v suchu do 25 °C. Chraňte před vlhkem a přímým slunečním zářením. Minimální trvanlivost do data uvedeného na etiketě. Jedná se o doplněk stravy – nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék. Vyrobeno v EU.

Studí vás nohy a ruce? Přestaňte být zmrzlíci díky těmto tipům!
Poslední den astronomického léta v roce 2021 je před námi. Už 22. září léto končí a začíná podzim. Těšíte se na zbarvené stromy a celkové zklidnění? A co na chladné počasí? Pokud patříte mezi zmrzlíky a hned, co ranní teploty klesnou, studí vás nohy a ruce, určitě s velkým nadšením chlad nevyhlížíte. Ale žádné obavy, rozhodně v tom nejste sami - okamžitě prokřehlé končetiny a pocity jejich nedostatečného prokrvení, trápí celou řadu lidí. A statisticky hlavně ženy. Proč se tomu tak děje? Na co chladné nohy a ruce poukazují? Jde o banalitu, nebo o vážný problém? A jak to změnit? Přinášíme všechny odpovědi!

Nejčastější důvody zvýšené únavy - co za ní stojí?
Každý z nás je občas unavený. Těžký den v práci, tvrdý trénink, náročný víkend - to a mnohé další jsou důvody unavených dní, po nichž si zkrátka potřebujeme odpočinout. Vysoké nároky současné doby zkrátka vyžadují, abychom byli v dobré fyzické i psychické kondici, připraveni zvládat všechny výzvy. Zcela proti tomu jde návyk na komfort, který mnohdy naši celkovou kondici oslabuje a nedává nám možnost připravit se na náročná období. Když se tato dysbalance často opakuje, můžete pozorovat zvýšenou únavu dlouhodobě. Zkrátka každodenně stojíte proti faktorům vlastního životního stylu. Nevíte, jak na tom zapracovat? A mohou být důvody zvýšené únavy ještě někde jinde? Na co si dát pozor nebo co probrat s lékařem? Ve všem vám poradíme na následujících řádcích.

Máte povlak nebo skvrny na jazyku? O čem jazyk vypovídá a jak vážné to může být?
Jak vypadá váš jazyk, když ho na sebe vypláznete před zrcadlem? Zdá se „fit“, nebo má nezdravou barvu, je potažený nehezkým, bílým povlakem či mapami, které mohou konkurovat glóbusu? Řada odborníků se shoduje na tom, že ze vzhledu jazyka se dá dobře číst, jak je na tom vaše zdraví. V nejlepším případě poukazuje na nedostatečnou ústní hygienu, ale jindy může jít o upozornění na vážnější příčiny. Jak se naučit z jazyka číst? A o čem všem může vypovídat?

Suplementujte chytře - jaké doplňky stravy jsou opravdu důležité?
Přemýšlíte, do čeho se vyplatí investovat? Rozhodně do svého zdraví. A celkové zdraví, to je i pohyb, příznivý životní styl, kde nechybí budování vlastní kondice. Tím se dříve nebo později dostanete ke sportovní výživě. Spousta lidí ale dělá chybu, že v horlivém nadšení a zápalu nakoupí balíky suplementů, ať se může začít co nejrychleji „sypat“. Ale potom je tady otázka - kterým doplňkem začít? Jaké doplňky fungují synergicky a jaké naopak? Dnes si představíme pomyslnou pyramidu suplementace i nejefektivnější doplňky nejen pro sportovce. Díky tomu můžete začít suplementovat chytře a neutrácet zbytečné peníze.

Časté afty v ústech i na mandlích - co je způsobuje? A jak se jich zbavit?
Nejde vám do hlavy, proč zrovna vás musí často otravovat bolestivé afty v ústní dutině? A jste si jistí, že to, co vás tam tak bolí, pálí a znemožňuje užít si i to nejoblíbenější jídlo jsou určitě afty? V tomto článku se podíváme do ústní dutiny detailně a zjistíme, co se to tam vlastně děje a proč. Zároveň jsme pro vás připravili několik osvědčených řešení eliminující výskyt těchto nevzhledných, bílých či nažloutlých puchýřků.

Hlavní sezóna klíšťat se pomalu blíží - dá se účinně chránit?
Mapa výskytu klíšťat se každým rokem z lesů a hájů pomalu rozšiřuje a stejně tak začíná dříve i jejich aktivita. Bojíte se, že klíště chytíte? Jen co jarní paprsky trochu zesílí a ranní mrazy zmizí, může se to při výletu ven klidně stát. Velkým strašákem je pak rapidní nárůst nemocných s lymskou boreliózou, jejími četnými koinfekcemi a vyloučené ve většině částí České republiky rozhodně nejsou ani případy klíšťové encefalitidy. Jak se před klíšťaty chránit, když nás to láká ven? Jsou klíšťaty přenášené nemoci podceňované nebo přeceňované? A je vůbec domácí osvěta dostatečná?

Jaké doplňky stravy nutně potřebujete během léta?
Aniž si to uvědomujete, váš režim, jídelníček a celková životospráva se s ročním obdobím může poměrně výrazně měnit. Stejným způsobem byste měli měnit i způsob, jakým podporujete své tělo klíčovými doplňky stravy. Existuje totiž hned několik různých doplňků, které stojí za to zvážit, když se roční období mění. Jak suplementační rutinu upravit, abyste během času dovolených a venkovních aktivit byli v maximální kondici a fit?

Long COVID (postcovidový syndrom): Co o něm víme? Nejdůležitější otázky, odpovědi a tipy, jak se zotavit
Long Covid je termín, který popisuje přetrvávající zhoršení zdravotního stavu po prodělání Covid-19. U někoho může přetrvávat týdny, u jiného dokonce měsíce od samotné počáteční nemoci. Po světě se s postcovidovým syndromem setkávají miliony lidí nehledě na to, jaká varianta koronaviru právě probíhá populací. Do výzkumu, který zjišťuje, jak nejlépe definovat dlouhý Covid, jaké jsou jeho příznaky a jak ho léčit, putují miliardy. Co dodnes víme? Existují účinné tipy, jak se z dlouhého covidu rychle dostat? Všechny podstatné informace najdete v článku.