Doplněk stravy |
Důležitý minerál pro normální funkci imunitního systému, normální stav nehtů, vlasů, kostí a pokožky. Více
Zinek je důležitý stopový prvek, který se účastní mnoha enzymatických procesů v našem těle. Poměrně rychle se v našem těle spotřebovává a není tak divu, že značná část naší populace trpí nedostatkem tohoto minerálu. Zinek se vstřebává ve formě organických solí - nejsme ho schopni vstřebat ve formě oxidu či jiné anorganické soli, a proto přichází naše špičková, citrátová forma, která zaručí kvalitní vstřebání do našeho organismu.
Proč je zinek pro mnoho funkcí v našem těle naprosto klíčový? Nejen, že přispívá k normálnímu metabolismu kyselin, zásad, sacharidů, makroživin a vitamínu A, ale je příznivý též pro normální funkci imunitního systému, normální stav nehtů, vlasů, kostí, pokožky a k ochraně buněk před oxidativním stresem. Dále je příznivý pro normální syntézu bílkovin a přispívá k udržení normální hladiny testosteronu v krvi. Jak vidíte, je toho opravdu hodně!
Ideální je doplňovat zinek odpoledne nebo večer, například i s hořčíkem. Tyto dva minerály působí synergicky. Zvýšený příjem je vhodné aplikovat v období viróz.
O tom, jak ideálně vitamíny a minerály doplňovat, píšeme v tomto článku: JAK UŽÍVAT VITAMÍNY A MINERÁLY PRO MAXIMÁLNÍ ÚČINNOST
Doporučené dávkování: 1 tobolka denně, zapít dostatečným množstvím tekutin.
Složení: Citrát zinečnatý 25 mg, maltodextrin, stearan hořečnatý, želatinová tobolka.
Upozornění: Není vhodné pro děti do 15-ti let, těhotné a kojící ženy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučené dávkování. Není náhradou pestré stravy. Uchovávejte v suchu do 25 °C. Chraňte před vlhkem a přímým slunečním zářením. Jedná se o doplněk stravy – nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék. Minimální trvanlivost do data uvedeného na etiketě. Kvalitu produktu garantuje výrobce Pearl of Health SE.

SEZÓNNÍ ALERGIE - PROČ VZNIKÁ ALERGIE NA PYL A JAK JI LÉČIT?
Březen je měsícem, u kterého má spousta alergiků vyznačený tučný vykřičník. Patříte mezi ně? Poznáte, že je jaro ve vzduchu, protože vám začínají neustále slzet oči, svědí vás nejen v nosu a krku a bez balíků papírových kapesníků nedáte ani ránu? Možná si říkáte, proč právě vás trápí alergie na sezónní pyly. Řešil s vámi alergolog toto téma dopodrobna? Pokud ne a vy pátráte po informacích, pomůže vám náš článek. Zaměřili jsme se nejen na to, jak alergie vzniká, ale také na její léčbu a zmírnění příznaků.

Jakou výživu a doplňky potřebujete doplňovat při letních sportovních výkonech?
Sportování k létu patří a příznivé počasí dokáže k aktivitám přivést mnohem větší procento lidí, než když je podzim nebo zima. Léto ale není jenom o příjemných podmínkách, ač se naše země nachází v mírném pásmu. Tropické teploty během června, července a srpna kladou na lidské tělo mnohem vyšší nároky, které rapidně rostou se zvýšenou zátěží, pocením a svalovou námahou. Víte, jak podle toho upravit stravu? Víte jaké vitamíny, minerály a další doplňky stravy tělo potřebuje doplňovat při letním sportování?

Zlomenina během léta? Tipy, jak urychlit hojení
Statistiky hovoří jasně - během léta se stává nejvíce zlomenin, jak u dětí tak u dospělých. Skončili jste se sádrou i vy? Proces hojení může být pěkně zdlouhavý a člověku na pozitivní náladě určitě nepřidá, když může jenom sledovat, jak léto pomalu odchází, aniž by si jeho poslední dny mohl naplno užít se svými oblíbenými aktivitami. Naštěstí existují způsoby, jak buňky v těle mobilizovat k vyšší akceschopnosti s odstraněním poškozené tkáně po okraji zlomenin a tvorbě nových vláken, která znovu jednu část kosti spojí s tou druhou.

Jak sportovat i na podzim a vyvarovat se nachlazení
Nachlazení je celosvětově nejčastější zdravotní potíž, která populaci postihuje každoročně při výkyvech teplot a chladu. Ostatně i v létě se s “rýmičkou” můžete potkat kvůli přehnané klimatizaci různých prostor - třeba vaší kanceláře. Nepleťte si nachlazení s chřipkou. Její epidemie kvůli restrikcím s koronavirem téměř přestala existovat, ale nachlazení, rýma, bolesti v krku a kašel, zkrátka akutní virový zánět, který nachlazení představuje, s námi je a bude neustále, vzhledem k síle vaší imunity, jejímu případnému oslabení, třeba při nevhodném oblečení, když se vydáte v podzimních měsících sportovat. Znamená to, že se musíte hlídat a omezovat? Ne! Sportovat se dá bezstarostně v každém počasí bez toho, abyste se báli nachlazení. Poradíme vám, jaké jsou zásady a jakými způsoby se ještě dá nachlazení předcházet.

Suplementujte chytře - jaké doplňky stravy jsou opravdu důležité?
Přemýšlíte, do čeho se vyplatí investovat? Rozhodně do svého zdraví. A celkové zdraví, to je i pohyb, příznivý životní styl, kde nechybí budování vlastní kondice. Tím se dříve nebo později dostanete ke sportovní výživě. Spousta lidí ale dělá chybu, že v horlivém nadšení a zápalu nakoupí balíky suplementů, ať se může začít co nejrychleji „sypat“. Ale potom je tady otázka - kterým doplňkem začít? Jaké doplňky fungují synergicky a jaké naopak? Dnes si představíme pomyslnou pyramidu suplementace i nejefektivnější doplňky nejen pro sportovce. Díky tomu můžete začít suplementovat chytře a neutrácet zbytečné peníze.

Úpal nebo úžeh? Jak poznat rozdíl a jak se rychle zotavit
Pobyt na sluníčku je skvělý. Dodává nám energii, umožňuje relaxovat, usnadňuje přijít na jiné myšlenky. Neodmyslitelně patří k letním dovoleným a výletům. Během horkých měsíců ale při nadměrné expozici silnými paprsky slunce hrozí i nekontrolovatelně stoupající teplota organismu, dehydratace a především poměrně vážné přehřátí mozku. Co z toho je úpal a co se pokládá za úžeh? Spousta lidí si tyto pojmy plete, a proto může být léčba těchto stavů zbytečně dlouhá a ne zrovna vhodná. Úleva pak přichází pozdě a vy tak přijdete o část zasloužené dovolené. Přinášíme potřebná vysvětlení a rady pro správnou první pomoc.